آرایشی و زیبایی, مراقبت و سلامتی

ماسک سفید کننده فوری صورت

ماسک سفید کننده صورت فوری:  ماسک سفیدی پوست در ۷ روز

بسیاری از افراد دوست دارند که پوست سفید و درخشانی داشته باشند. آن‌ها زمان و پول زیادی را صرف می‌کنند تا رنگ پوست‌شان را کمی روشن کنند. در ادامه این نوشتار با ۳۶ ماسک سفید کننده صورت فوری آشنا می شویم که در ۷ روز درخشندگی و سفیدی بسیار خوبی را به صورت شما هدیه می‌کنند. در ادامه با ما همراه باشید.

بعضی از افراد هم ممکن است مشکل عدم یکنواختی در رنگ پوست‌شان داشته باشند به این ترتیب که پوست گردن‌شان تیره و پوست صورت‌شان روشن است. افرادی که زمان زیادی را در معرض نور آفتاب هستند ممکن است آفتاب‌سوختگی را تجربه کنند. علاوه بر این، قرار گرفتن بیش از حد در معرض مواد شیمیایی مضر موجود در محصولات آرایشی ممکن است منجر به تیره شدن رنگ پوست شود.

محصولات سفیدکننده‌ی فراوانی در بازار فروخته می‌شود؛ با این حال، ما در مورد کیفیت و کارایی این محصولات مطمئن نیستیم. استفاده‌ی بی‌توجه از محصولات بر پایه‌ی مواد شیمیایی ممکن است منجر به بروز عواقب جدی و خطرناک شود. زمان آن رسیده که اطلاعات و آگاهی‌مان را در مورد مواد شیمیایی و روش‌های خانگی برای سفید و درخشان کردن پوست بالا ببریم. قطعا متعجب خواهید شد وقتی که بدانید بسیاری از محصولات سفیدکننده‌ی پوست در آشپزخانه‌تان یافت می‌شوند.

اگر شما پوست روشن را ترجیح می‌دهید و به دنبال داروهای خانگی برای سفید و درخشان شدن پوست در هفت روز هستید، این مقاله را بخوانید.

۳۶ ماسک سفیدی پوست در ۷ روز

الف – نقش ملانین در روشن کردن پوست

ملانین نقش مهمی‌ در تعیین رنگ پوست دارد. افرادی که دارای پوست تیره‌تر هستند تولید ملانین بالاتری دارند نسبت به کسانی که پوست‌شان روشن است. نور خورشید تولید ملانین را افزایش می‌دهد. به همین دلیل است که قرار گرفتن در معرض نور خورشید می‌تواند منجر به تیره و کدر شدن پوست شود. برخی از غذاهای خاص نیز روی ملانین در پوست ما تاثیر می‌گذارد.

روش‌های زیادی برای سفید و درخشان کردن پوست وجود دارد. اولین متد رویه‌سابی لایه‌ی بیرونی پوست است که سبب می‌شود سلول‌های تازه‌ و سالم پوست نمایان شوند. با این حال، این روش نباید به طور مکرر انجام شود چرا که پوست را نازک و حساس می‌کند. دومین مورد مهار تولید ملانین در پوست است، که در نتیجه رنگ پوست روشن‌تر می‌شود. این روش ممکن است بدون خطر باشد اما باید به طور مرتب انجام بپذیرد.

برخی از افراد ممکن است بخواهند پوست خود را با استفاده از محصولات پوستی شیمیایی روشن کنند. اما این محصولات هم ممکن است باعث تحریک پوست، خارش، قرمزی و بروز آسیب درازمدت روی پوست شوند. به جای استفاده از این محصولات، چرا از روش‌های طبیعی برای روشن و درخشان کردن پوست استفاده نکنیم؟ در این مقاله قصد داریم روش‌های خانگی فوق‌العاده‌ای را برای روشن و درخشان کردن پوست در اختیارتان بگذاریم. این روش‌های طبیعی هم پوستی روشن و شفاف به شما می‌دهند و هم پوست‌تان را بدون ایجاد هرگونه عارضه‌ای جوان و نرم می‌کنند.

ب – روش‌های خانگی برای روشن و درخشان کردن پوست در ۷ روز

۱. ماست و پوست خشک پرتقال

اگر به دنبال روش‌های خانگی برای سفید و روشن کردن پوست هستید، می‌توانید ترکیبی از ماست و پوست خشک پرتقال را امتحان کنید. ماست حاوی خواص آبرسان است، در حالی که پوست خشک پرتقال می‌تواند پوست را لایه‌برداری کند. با استفاده از پوست پرتقال خشک می‌تواند تولید سلول‌های پوستی جدید را افزایش دهد، در نتیجه رنگ پوست بهبود می‌یابد. ماست هم آسیب پوست را ترمیم می‌کند و سبب هیدراته شدن پوست شما می‌شود.

آیا تمایل دارید از پوست پرتقال خشک شده و ماست برای سفید و درخشان کردن پوست استفاده کنید؟ پس دستورالعمل زیر را دنبال کنید.

طرز تهییه:

– یک قاشق غذاخوری ماست تازه را با یک قاشق غذاخوری پوست خشک پرتقال مخلوط کنید

– خمیر به دست آمده را روی صورت‌تان بگذارید

– اجازه بدهید به مدت حدود ۲۰ دقیقه روی صورت‌تان بماند

– در نهایت آن را با آب ولرم شستشو دهید

اگر می‌خواهید به نتیجه‌ی مورد نظرتان برسید، باید این روش درمانی ماسک سفید کننده را به مدت دو هفته تکرار کنید.

۲. لیمو، عسل و شیر

اگر به دنبال روش‌های شگفت‌انگیز طبیعی و خانگی برای سفید و درخشان شدن پوست هستید، نباید آبلیمو را نادیده بگیرید. این ماده که حاوی اسید است، می‌تواند به پوست نفوذ کند و تولید سلول‌های جدید پوست را افزایش دهد. استفاده از آبلیمو می‌تواند پوست شما را به طور طبیعی و موثر روشن کند. با این حال، آبلیمو ممکن الست پوست را خشک و حساس کند. به همین دلیل این است که بسیاری از مردم عسل و شیر هم به آن اضافه می‌کنند. شیر حاوی خواص آرام‌بخش و عسل می‌تواند پوست شما را مرطوب کند. ترکیب شیر، آبلیمو و عسل بهتر از سایر محصولات پوستی شیمیایی است. آیا دوست دارید این ترکیب را برای سفید و درخشان کردن پوست شدن پوست امتحان کنید؟

طرز تهییه:

– یک قاشق غذاخوری آب لیمو و یک قاشق غذاخوری شیر را در یک کاسه بریزید

– یک قاشق چایخوری عسل را به این کاسه اضافه کنید

– تمام مواد تشکیل‌دهنده را مخلوط کنید

– ترکیب حاصل را روی پوست استعمال کنید

– اجازه بدهید به مدت ۲۰ دقیقه بماند

– در نهایت آن را با آب ولرم شستشو دهید

اگر تمایل دارید به نتیجه‌ی مورد نظرتان برسید، باید این روش درمانی ماسک سفید کننده را دو بار در هفته و به مدت چند هفته تکرار کنید. یادتان باشد که آبلیمو سبب می‌شود پوست نسبت به نور خورشید حساس‌تر شود. بنابراین، پس از انجام این درمان، باید دست کم ۸ ساعت از خانه خارج نشوید.

۳. جوی دوسر، ماست و گوجه‌فرنگی

ترکیبی از ماست، گوجه‌فرنگی و بلغور جوی دوسر یکی از داروهای خانگی شگفت‌انگیز برای سفید و درخشان کردن تمام انواع پوست است. بلغور جوی دوسر دارای خواص رویه‌ساب است، در حالی که گوجه‌فرنگی موجب تولید سلول‌های پوستی جدید می‌شود. ماست دارای خواص آرام‌بخش و مواد مغذی است. اگر دوست دارید پوست درخشان و روشنی داشته باشید، نباید این ترکیب را نادیده بگیرید!

طرز تهییه:

– ماست، گوجه‌فرنگی و بلغور جوی دوسر را (یک قاشق غذا خوری از هر کدام) با هم مخلوط کنید تا خمیر نسبتا سفتی آماده شود.

– خمیر حاصل را روی صورت و گردن‌تان پخش کنید.

– اجازه بدهید به مدت حدود ۳۰ دقیقه بماند

– در نهایت آن را با آب ولرم شستشو دهید

اگر دوست دارید، می‌توانید از یک مرطوب‌کننده مناسب پوست خودتان استفاده کنید تا مانع خشکی پوست شوید و در عین حال زودتر هم به نتیجه برسید.

۴. ماسک سفید کننده با ماست

ماست هم یکی دیگر از مواد خانگی موثر برای سفید و درخشان شدن پوست در طول ۷ روز است. ماست دارای مزایای زیادی برای سلامت پوست و دستگاه گوارش است. این ماده‌ی خوراکی اسید لاکتیک دارد که می‌تواند پوست شما را مرطوب و سفید کند. استفاده از ماست روی پوست‌تان می‌تواند آن را تغذیه و در عین حال نرم کند.

طرز تهییه:

– مقدار مناسبی از ماست را روی پوست صورت‌تان استعمال کنید.

– اجازه بدهید به مدت ۲۰ دقیقه بماند

– در نهایت آن را با آب ولرم شستشو دهید

برای رسیدن به نتایج مطلوب باید این درمان ماسک سفید کننده را چند بار در هفته تکرار کنید. روش دیگر این است که می‌توانید ماست را با یک قاشق غذاخوری عسل یا لیمو به عنوان یکی از ترکیبات خانگی برای سفید و درخشان کردن پوست، مخلوط کنید.

۵. ماسک سفید کننده با لیمو

لیمو دارای خواص سفیدکننده است. بنابراین، اگر به دنبال شیوه‌های شگفت‌انگیز برای داشتن پوستی سفید و درخشان هستید، نباید آن را نادیده بگیرید.

طرز تهییه:

– آب لیمو را بگیرید

– از یک توپ پنبه برای استعمال آب لیمو روی پوست استفاده کنید

– چند دقیقه آرام پوست را ماساژ بدهید

– اجازه بدهید دست کم به مدت ۳۰ دقیقه بماند

– در نهایت آن را با آب ولرم شستشو دهید

شما باید این درمان را یک یا دو بار در هفته تکرار کنید تا به بهترین نتایج ممکن برسید. یادتان باشد که استفاده از لیمو ممکن است پوست را خشک کند. بنابراین، بهتر است کمی عسل هم به آن اضافه کنید تا رطوبت پوست از بین نرود. شما همچنین می‌توانید بعد از انجام این درمان مرطوب‌کننده‌ی مورد علاقه‌تان را استعمال کنید.

۶. ماسک سفید کننده با آرد نخود

در صورتی که به دنبال داروهای خانگی برای سفید و درخشان شدن پوست هستید، نباید آرد نخود را نادیده بگیرید. آرد نخود برای روشن کردن پوست و از بین بردن جوش‌های سرسیاه از پوست شما موثر است. این ماده چربی اضافی را از پوست‌تان حذف می‌کند و در عین حال سبب می‌شود که روغن‌های ضروری روی پوست بمانند تا پوست رطوب خود را حفظ کند.

آیا دوست دارید بدانید که چگونه از آرد نخود برای سفید و روشن شدن پوست استفاده کنید؟

طرز تهییه:

– مقداری گلاب را با دو قاشق غذاخوری آرد نخود مخلوط کنید تا خمیر صاف و یکدستی آماده شود

– خمیر را چند دقیقه آرام روی پوست بمالید

– اجازه بدهید حدود ۳۰ دقیقه روی پوست‌تان بماند

– در نهایت خمیر را با آب ولرم شستشو دهید

توصیه می‌شود برای رسیدن به بهترین نتایج ممکن، این روش درمانی ماسک سفید کننده را سه بار در هفته تکرار کنید.

۷. آب گوجه‌فرنگی

آب گوجه‌فرنگی نیز یکی از داروهای خانگی شگفت‌انگیز برای سفید و درخشان کردن پوست است. این ماده خواص زیادی برای سلامت پوست دارد. آب گوجه‌فرنگی نه تنها پوست را سفید می‌کند، بلکه به آن رطوبت هم می‌دهد. استفاده‌ی منظم از آب گوجه‌فرنگی می‌تواند باعث روشن، درخشان و مرطوب شدن پوست شود. برای داشتن پوستی سالم و زیبا، توصیه می‌شود که گوجه‌فرنگی‌ها را به رژیم غذایی‌تان اضافه کنید. شما همچنین می‌توانید این دستورالعمل را امتحان کنید.

طرز تهییه:

– یک گوجه‌فرنگی را له کرده و آن را با کمی ماست مخلوط کنید تا ترکیب حاصل بافت خمیری پیدا کند

– خمیر حاصل را روی پوست پخش کنید

– اجازه بدهید به مدت حدود ۳۰ دقیقه بماند

– در نهایت آن را با آب ولرم شستشو دهید

شما باید این روش درمانی ماسک سفید کننده صورت را یک یا دو بار در هفته تکرار کنید تا جادو اتفاق بیفتد!

۸. ماسک سفید کننده صورت با پاپایا

پاپایا یکی از داروهای شگفت‌انگیز برای سفید و درخشان کردن پوست در ۷ روز است که باید بدانید. این خبر خوبی است برای کسانی که این میوه را دوست دارند. پاپایا شیرین و خوشمزه است. خوردن پاپایا به طور منظم نه تنها سلامت بدن را حفظ می‌کند، بلکه سبب روشن شدن پوست هم می‌شود. افرادی که دوست دارند پاپایا بخورند دارای پوست درخشان و روشنی هستند. شما می‌توانید این میوه را به صورت ماسک هم استفاده کنید.

طرز تهییه:

– یک تکه پاپایا را بردارید و آن را له کنید

– پاپایای له شده را با کمی آبلیمو مخلوط کنید

– ترکیب حاصل را روی صورت‌تان پخش کنید

– اجزاه بدهید به مدت ۲۰ دقیقه بماند

– در نهایت آن را با آب ولرم شستشو دهید

اگر دوست دارید به نتایج رضایت‌بخشی برسید، باید این درمان ماسک سفید کننده صورت را به طور مرتب تکرار کنید.

۹. چوب صندل، زردچوبه، و شیر

شیر خواص آرام‌بخش دارد. زردچوبه و چوب صندل برای رویه‌سابی پوست و از بین بردن آلودگی‌ها و کثیفی‌ها از روی پوست موثر هستند. بنابراین، اگر به دنبال روش‌ّهای شگفت‌انگیز خانگی برای داشتن پوستی سفید و درخشان هستید، نباید ترکیب چوب صندل، زردچوبه و شیر را نادیده بگیرید. برای امتحان کردن این روش درمانی ماسک سفید کننده صورت دستورالعمل زیر را دنبال کنید.

طرز تهییه:

– یک قاشق چایخوری پودر زردچوبه، دو قاشق غذاخوری پودر چوب صندل و کمی‌شیر را با هم مخلوط کنید

– ترکیب حاصل را روی پوست پخش کنید

– اجازه بدهید به مدت حدود ۲۰ تا ۳۰ دقیقه بماند

– در نهایت آن را با آب ولرم بشویید

این مواد می‌توانند اثرات سفیدکننده داشته باشند .کمک‌تان می‌کنند که از شر ناخالصی‌های روی پوست خلاص شوید. اگر دوست دارید نتیجه‌ی قابل‌توجهی را به دست آورید، باید این روش را یک یا دو بار در هفته تکرار کنید.

۱۰. ماسک سفید کننده صورت با آب سیب‌زمینی

سیب‌زمینی یکی از سالم‌ترین مواد غذایی در جهان است و آب آن را می‌توان برای جنبه‌های زیبایی و سلامتی استفاده کرد. در این مقاله، ما می‌خواهیم آب سیب‌زمینی را به عنوان یکی از داروهای خانگی شگفت‌انگیز برای سفید و درخشان کردن پوست در در ۷ روز معرفی کنیم. آب سیب‌زمینی در حذف ناخالصی‌ها، مرطوب کردن پوست و از بین بردن کیسه‌ی زیر چشم و تیرگی دور آن موثر است. آب سیب‌زمینی در صورتی که به طور منظم مورد استفاده قرار بگیرد، می‌تواند نتیجه قابل‌توجهی به شما بدهد.

طرز تهییه:

– آب یک سیب‌زمینی را بگیرید

– با استفاده از یک توپ پنبه آن را روی پوست صورت‌تان پخش  کنید

– صبر کنید تا به طور کامل خشک شود

– در نهایت با آب ولرم آن را بشویید

– شما می‌توانید این روش درمانی ماسک سفید کننده صورت را دو بار یا سه بار در هفته تکرار کنید.